Jesteś tutaj: liderkredyty.pl > Ekonomia w pigułce > Równowaga rynkowa

Własne oszczędności

Nie da się ukryć, że ekonomia bywa różna, demografia nie jest najlepsza i wymiana pokoleń będzie coraz słabsza. Własne oszczędności Tym samym umowa pokoleniowa, która stanowi podstawę działania ZUS również może lec w gruzach. Powoduje to obawy o własną przyszłość i chęć zabezpieczenia własnej emerytury w inny sposób.
Najlepszym wydaniem, poza składkami, które są odciągane w trakcie pracy, są własne oszczędności. W tym celu najlepiej zdecydować się na utworzenie specjalnego konta, na które co miesiąc będzie się wpłacało odpowiednią sumę. Własne oszczędności Przez wszystkie lata pracy suma urośnie i z pewnością będzie dobrym dodatkiem do emerytury. Co więcej można również inwestować pieniądze, aby mieć ich więcej, jak również złożyć je na lokacie. W czasie wielu lat narastania odsetek posiadane pieniądze znacznie się powiększą i z pewnością będą dobrą pomocą w dalszym życiu lub spełnianiu przyjemności na emeryturze.
Oszczędzając samodzielnie warto inwestować, ponieważ pomaga to skutecznie w posiadaniu zabezpieczenia dla siebie i rodziny. Własne oszczędności Jednak lepiej nie angażować się w projekty, które są ryzykowne i mogłyby doprowadzić do uraty nawet ostatniej złotówki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.