Jesteś tutaj: liderkredyty.pl > Oszczędzanie > Markowe i nie

Pomysł na fundusze powiernicze

Od 1991 roku można w Polsce spotkać fundusze zwane powierniczymi. Pomysł na fundusze powiernicze Jest to rodzaj funduszu, który okazał się bardzo atrakcyjny dla szerokich mas społeczeństwa. Jego zaletą okazało się to, że każdy mógł do niego przystąpić i każdy mógł z niego odejść w dowolnym momencie. Nie było żadnych ram czasowych, które zobowiązywałyby do trwania w nim, kiedy nie chce się już lub uznaje się to za niekorzystne.
Zasada działania takiego funduszu jest bardzo prosta. Pomysł na fundusze powiernicze Na tyle, że można spotkać wiele osób, które nadal posiadają pewne udziały w tego rodzaju inwestycjach.
Fundusz powierniczy wymaga wpłaty, po jej dokonaniu powiększa się kapitał funduszu, a wpłacający dostaje informacje ile jednostek uczestnictwa przysługuje mu w ramach wpłacenia środków płatniczych. Czy jest to dużo, czy mało jest zależne od tego pomiędzy ile osób fundusz musi dzielić jednostki w aktualnym okresie. Pomysł na fundusze powiernicze Są one dzielone proporcjonalne, więc nie można oburzać się, że ktoś ma więcej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.