Jesteś tutaj: liderkredyty.pl > Biznes > Jednoosobowa działalność gospodarcza

Księgowość samodzielna czy z biurem rachunkowym?

Zakładając firmę zakładamy także to, że będzie ona przynosić należyty zysk. Księgowość samodzielna czy z biurem rachunkowym? Jest to chyba założenie oczywiste, jednak trudne do zrealizowania. Musimy wiedzieć, że nie każda firma powstała na rynku będzie wstanie obronić się przed konkurencją. Dlatego musimy szczególną uwagę poświęcić temu w jaki sposób prowadzone są finanse firmy. Musimy minimalizować koszty z prowadzeniem jej i rozsądnie wydawać to co zarobiliśmy. Pomóc w tym nam może biuro rachunkowe, które umiejętnie będzie prowadzić nasze księgi i odzyskiwać możliwie jak najwięcej odliczając rozmaite transakcje od podatków. A może jednak warto samemu prowadzić swoją księgowość? Problem ten zostanie przedstawiony w poniższym tekście.

Samodzielne prowadzenie księgowości to oszczędność, która wiąże się z ryzykiem. Szczególnie to ryzyko rośnie jeżeli w naszej firmie jest duży obrót gotówką. Rodzi to bowiem ryzyko popełnienia błędu, o który nie jest trudno. Błąd w księgowości może być podstawą do nałożenia kary przed odpowiedni urząd. Księgowość samodzielna czy z biurem rachunkowym? Kara ta może znacznie przewyższyć koszty wynajęcia biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe bierze na siebie odpowiedzialność za wszelkie błędy popełnione w księgowości. Co więcej doświadczenie osób tym się zajmujących pozwoli nam uniknąć części kosztów związanych z podatkiem VAT i podatkiem dochodowym. Dzieje się tak dzięki bardzo dobrej znajomości zasad rozliczania się z urzędem skarbowym. Ponadto Biuro oszczędza nasz czas, który byśmy poświęcali na przewracanie papierków.

Jak widać biuro rachunkowe jest dobrym wyjściem. Księgowość samodzielna czy z biurem rachunkowym? Chyba, że sami jesteśmy specjalistami, jednak nie każdy z nas może się takim nazwać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.