Jesteś tutaj: liderkredyty.pl > Biznes > Jak skutecznie się zareklamować?

Księga przychodów i rozchodów

Każda prosperująca firma, czy nawet większe przedsiębiorstwo musi posiadać tzw. podatkową księgo przychodów i rozchodów. Księga przychodów i rozchodów Jest to założenie obligatoryjne, bowiem tylko dzięki temu urząd skarbowy jest w stanie kontrolować poczynania danego przedsiębiorcy. Taka podatkowa księga przychodów i rozchodów daje możliwości wyboru pomiędzy opodatkowaniem według skali podatkowej i stawką liniową. Przedsiębiorca może w wygodny sposób obliczyć co mu się bardziej opłaca w zależności od wydawanych przez siebie pieniędzy, jak i tych, które zarabia.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów to dość skomplikowana forma rozliczeń, która wymaga dobrej orientacji w przepisach. Zwłaszcza zaś jeśli chodzi o kwestie różnego rodzaju kosztów przedsiębiorstwa. Dlatego też taka księga posiada zarówno swoje wady, jak i zalety. Trzeba jednak ją prowadzić, aby działalność była profesjonalna i żeby nie mieć problemów z urzędami.

Księga przychodów i rozchodów Zaletami, jakie wynikają z prowadzenia księgi przychodów i rozchodów jest na pewno możliwość odliczania faktycznie poniesionych kosztów. Daje to możliwość odzyskania niektórych podatków. Oprócz tego, przy naprawdę wysokich kosztach istnieje możliwość uzyskania korzyści fiskalnych w porównaniu z formami ryczałtowymi.

Jeśli chodzi natomiast o wady takiej księgi przychodów i rozchodów, to na pewno będzie to konieczność systematycznego zapisywania w księdze operacji gospodarczych, sporządzania rejestrów itp., bowiem wymagana jest tutaj duża dokładność. Księga przychodów i rozchodów Oprócz tego prowadząc taką księgę trzeba mieć odpowiednią wiedzę oraz orientację w przepisach, dlatego też dobrze jest mieć do tego zatrudnioną jakąś dodatkową osobę, najlepiej księgowego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.