Jesteś tutaj: liderkredyty.pl > Bankowość > Bank w telefonie

Kredyt odwrócony

Z emerytury jest ciężko wyżyć, co zostało już wielokrotnie udowodnione w naszym kraju. Kredyt odwrócony Jest to jedna z opcji zarobku i utrzymania się, będąc w wieku emerytalnym. Jednak często nie wystarczy to na zakupienie żywności, czy opłacenie leków. Dlatego wielu emerytów potrzebuje dodatkowych pieniędzy, a bardzo często nie może liczyć na pomoc ze strony innych. Z tego też powodu, jeśli taki emeryt czy rencista posiada swój własny dom, bądź mieszkanie, to może się starać o przyznanie mu kredytu odwróconego, zwanego również kredytem rewersyjnym.

Jest to odwrócony kredyt hipoteczny. Jako produkt bankowy, adresowany głównie do grupy docelowej znajdującej się w wieku powyżej 60 lat. Kredyt odwrócony Wystarczy tylko, że taka osoba posiada własnościowe mieszkanie bądź dom, lub własnościowe prawo do mieszkania spółdzielczego. Jest to główny warunek otrzymania kredytu rewersyjnego.

Kredyt ten jest przyznawany na podstawie wyceny nieruchomości posiadanej przez daną osobę. W ten sposób emeryt bądź rencista, który korzysta z tego kredytu otrzymuje comiesięczne raty lub jednorazową wypłatę od banku. W przypadku śmierci tej osoby, to właśnie bank przejmuje daną nieruchomość, a następnie sprzedaje po aktualnej cenie rynkowej. Wszelka różnica między wypłaconymi już ratami, a wartością sprzedanej nieruchomości przechodzi na spadkobierców.

Idąc za statystykami, wychodzi na to, że statystyczny emeryt może liczyć w tym rozwiązaniu na otrzymanie jedynie około 30%-40% całej wartości swojego lokalu. Kredyt odwrócony Jest to jednak dobra opcja bowiem zachowuje on dożywotnie prawo do jego zajmowania

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.