Jesteś tutaj: liderkredyty.pl > Podatki > Czego nie musisz wpisać w PIT?

Funkcje handlu zagranicznego w gospodarce

Wiadomą sprawą jest, że gospodarka napędzana jest przez handel. Funkcje handlu zagranicznego w gospodarce Tylko dzięki niemu jest sens inwestować i obracać gotówką, bo tylko w ten sposób można ją pomnożyć. Niestety sprawa nie wygląda tak prosto w praktyce. Handel jest bardzo dynamiczny. Niektóre transakcje opłacalne dziś stają się nierentowne po nasyceniu rynku. Dlatego też warto handlować za granicą, tam gdzie pewne procesy dopiero się pojawią i co więcej można je przewidzieć.

Taki handel jest wodą na młyn gospodarki krajowej. Funkcje handlu zagranicznego w gospodarce Dzięki niemu inwestorzy mogą poszerzyć działalność i inwestować zarobione pieniądze w kraju. Daje to możliwość na stworzenie nowych miejsc pracy, a to z kolei daje przychód mniejszym przedsiębiorcą, którzy na przykład sprzedają pieczywo niedaleko fabryki. To nam sugeruje, że handel zagraniczny może też pośrednio przyczynić się do rozwoju handlu rodzimego.

Można również kupować za granicą towary by sprzedać je w kraju. Dzięki temu konsument może zaopatrzyć się w tańsze towary, które czasem nie odbiegają jakościowo od rodzimych. To jednak może także zaszkodzić gospodarce. Bo mimo że towar sprzedawany jest w Polsce i tam też płacone są podatki, to tracą na tym firmy krajowe, które tracą rynek, bo ich produkty są droższe od zagranicznych, a jakość jest porównywalna. Na dłuższą metę mimo wszystko będzie to korzystnym działaniem, bo zmusi krajowych przedsiębiorców do unowocześniania linii produkcyjnych i minimalizowana zbędnych kosztów.

Na koniec można więc powiedzieć, że handel zagraniczny może mieć rozmaity wpływ na gospodarkę. Funkcje handlu zagranicznego w gospodarce Jednak nie można z niego zrezygnować, bo jest on dużym źródłem dochodu dla wielu przedsiębiorców.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.