Jesteś tutaj: liderkredyty.pl > Bankowość > Konto do oszczędzania

Fundusz inwestycyjny dla emerytury

Poza giełdą, poza kontem indywidualnym, kolejnym sposobem, żeby mieć pieniądze na emeryturę są inwestycje finansowe. Fundusz inwestycyjny dla emerytury Mają one pomnażać posiadany i ulokowany w nich kapitał, który ma dać podstawę do wypłacania odpowiednich sum w czasie emerytury
Żeby osiągnąć lepsze zyski, niż na koncie indywidualnym, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z funduszy inwestycyjnych.
Taki fundusz polega przede wszystkim na inwestowaniu wspólnego kapitału przez banki i domy maklerskie z zamiarem pomnożenia tego kapitału. Fundusz inwestycyjny dla emerytury Inwestycje takie odbywają się głównie na giełdzie, chociaż można znaleźć banki, które oferują bardziej ryzykowne działania i zarabianie na kruszcach, technologii albo ba paliwie. Wybór zależy od stopnia upodobania do ryzyka oraz posiadanych środków finansowych. Ryzykowne operacje, gdy nie ma się ich zbyt wiele nie są zbyt mądre, ponieważ można zostać całkowicie bez niczego, a tego nie chce nikt. Zwłaszcza ci, którzy chcieli zbierać na emeryturę.
Fundusz inwestycyjny dla emerytury Fundusze inwestycyjne mogą stanowić doskonałe zabezpieczenie na przyszłość i być dobrym dodatkiem do emerytury, jednak ich wybór musi być przemyślany, żeby nie przynosiły strat.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.