Jesteś tutaj: liderkredyty.pl > Oszczędzanie > Oszczędzanie na przyszłość

Czym jest mikrokredyt?

Kiedy nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej, a musimy skądś pożyczyć pieniądze, to najlepszym rozwiązaniem na to będzie zaciągnięcie mikrokredytu. Czym jest mikrokredyt? Jest on przeznaczony przede wszystkim dla biednych, głównie bezrobotnych ludzi. Jest to kredyt niskokwotowy i zawiera w sobie wystarczającą ilość pieniędzy, która pozwoli tym bezrobotnym obywatelom rozwinąć jakikolwiek interes, bądź po prosty wyjść na prostą.

Mikrokredyt pełni przede wszystkim funkcję jeśli chodzi o uzyskiwanie wolności ekonomicznej tych najuboższych ludzi zamieszkujących kraje rozwijające się. Głównie o jego udzielenie starają się kobiety. Pomaga on w ten sposób wyrwać się z biedy i często jest na to jedyną możliwością. W przypadku zaciągania mikrokredytu kredytobiorcy nie są w stanie zapewnić żadnego zastawu, hipoteki, nie posiadają zatrudnienia, co znaczeni ogranicza ich zdolność kredytową czy chociażby uniemożliwia jakiekolwiek zabezpieczeniu zaciąganego kredytu. Czym jest mikrokredyt? W ten sposób nie kwalifikują się oni do zaciągnięcia kredytu w zwykłych bankach komercyjnych, dlatego mikrokredyty są dla nich ostatnią deską ratunku.

Mikrokredyt formalnie posiada bardzo słabe zabezpieczenia, ponieważ nie wymaga się od kredytobiorcy żadnego zastawu, ani hipoteki czy stałego zatrudnienia. Jednak mała wiarygodność kredytowa wcale nie jest równoznaczna z dużym ryzykiem na spłacenie takiego kredytu bowiem według różnego rodzaju statystyk tylko 5% kredytobiorców nie było w stanie spłacić zaciągniętego mikrokredytu. Czym jest mikrokredyt? Ponadto takie kredyt wiąże się z dość sporymi zyskami dla instytucji, które go udzielają, bowiem niskie zabezpieczenia kredytu związane są z zawyżonymi odsetkami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.