Jesteś tutaj: liderkredyty.pl > Waluty > Jak korzystnie wymieniać walutę w sieci?

Czy warto zaciągać kredyt w innej walucie?

Stając przed wyborem odpowiedniego kredytu mamy do dyspozycji sporo różnego rodzaju opcji mniej, lub bardziej pasujących do naszej sytuacji. Czy warto zaciągać kredyt w innej walucie? Oczywiście idealne rozwiązanie znaleźć jest bardzo trudno i raczej w większości przypadków ono po prostu nie istnieje. Warto jednak znać opcje, które możemy wybrać, aby w ten sposób dopasować kredyt do swoich potrzeb. Dla niektórych świetnym rozwiązaniem będzie na pewno kredyt walutowy. Czy jest i na czym właściwie polega, oraz czy warto go zaciągać?

Kredyt walutowy jest udzielany w walucie krajowej. W dniu podpisywania umowy jednak jego wartość przelicza się na wybraną przez klienta walutę obcą, zgodnie z aktualnym kursem danej waluty. Następnie ustalany jest harmonogram rat, który podawany jest w walucie obcej. W ten sposób, przy każdej dokonywanej racie, walutę krajową przeliczamy na walutę w której zaciągnęliśmy kredyt, wszystko zgodnie z aktualnym na dany dzień kursem danej waluty. Warto jednak pomyśleć nad kredytem, który będzie spłacany na podstawie fixingu czyli średniego kursu. Czy warto zaciągać kredyt w innej walucie? W ten sposób nie występują różnice w wartościach.

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że większość kredytów przyznawana jest zgodnie z systemem: udzielenie – suma podzielona przez kurs kupna danego banku, spłata – rata pomnożona przez kurs sprzedaży. System ten może okazać się dla nas niekoniecznie dobry, bowiem powoduje, że w momencie udzielenia kredytu mamy wyższą kwotę do spłaty wynikającą z różnicy kursów.

Kredyt walutowy to oczywiście zarówno ryzyko dla naszych finansów, jak i czasem bardzo dobra decyzja, która przyniesie zyski. Czy warto zaciągać kredyt w innej walucie? Jednak nigdy nic nie wiadomo, jak to się potoczy, bowiem kursy walutowe szaleją niemal każdego dnia i bywają bardziej zmienne niż kobieta.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.